All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 305m roll ul tinned copper wire ] match 768 Products.
Home Appliance Round Silicone Insulated Wire Flame Retardant UL 3135
| Name: | Flexible Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Headlamp,Coffee Machine,Microwave Oven |
10KV UL3304 Fiberglass Insulated Copper Wire For Heating Product High Voltage
| Voltage: | 10000V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | Fiberglass |
14AWG Tinned Copper XLPE Insulation Wires For Robot Black Color Customized
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Red |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL Listed UL3071 Fiberglass Insulated Copper Wire 18/16/14/13AWG Oil Resistant
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 18-13AWG |
250C 14 AWG Stranded Wire , Nickel Plated Copper Wire UL10486
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | PFA |
Fire Resistant Fiberglass Insulated Copper Wire Cable For Rice Cooker UL3068
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30-16AWG |
Round 12 AWG Stranded Copper Wire , Green Flexible Electrical Wire AWM 3135
| Type: | Insulation |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
UL Certificated Insulated Wire And Cable Oil Resistant UL10362 600V 250C
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250C |
| Insulation: | PFA |
Home Appliance Fiberglass Braided Lamp Wire , Braided Insulated Wire AWM3712
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber |
Fire Resistant Silicone Stranded Wire , 26AWG Silicone Insulated Cable
| Type: | Insulation |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Headlamp,Coffee Machine,Microwave Oven |

