All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 300v rubber tinned copper wire ] match 305 Products.
Red UL3223 Silicone Rubber Coated Wire , Flexible Rice Cooker Wire Weather Resistance
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Flame Retardant Silicone Rubber Insulated Cable , Electric Heater Wire UL3222
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
20AWG UL3122 Fiberglass Braided Proof Insulated Wire
| Insulation: | Fiber Glass And Silcicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Conductor Type: | Stranded |
High Strand Electrical Hookup Wire Silicone Rubber Cable 600V 150°C AWM3132
| Name: | Silicone Electrical Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3132 |
| Insulation: | Silicone Rubber |
200C UL3122 Fiberglass Insulation Electrical Wire 2.66mm Dia For Heating Lead
| Insulation: | Fiber Glass And Silcicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Conductor Type: | Stranded |
10KV UL3122 Flexible Electrical Wire 300V 200C Silicone Rubber Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
Fiberglass UL3122 Silicone Rubber Insulation Wire 200C 300V
| Products: | Silicone Fiberglass Braided Wires |
|---|---|
| Color: | White Blue Black Red Yellow Green |
| Conductor: | Tinned Copper |
VDE FEP Insulated Wire 200C High Voltage Electrical Wire UL1332 For UAV Robot
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
22WAG UL1858 PFA High Temperature Insulated Wire 150 Degree
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | PFA |
18 AWG High Temp Silicone Rubber Insulated Wire For Electrical Appliance UL 3367
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |

