All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 300v rubber tinned copper wire ] match 305 Products.
250C 14 AWG Stranded Wire , Nickel Plated Copper Wire UL10486
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | PFA |
Coffee Machine High Temp Lead Wire , Fiberglass Braided Electrical Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber And Fiberglass Braiding |
Braided Fiberglass Insulated Copper Wire UL3122 20awg 18awg 16awg UL Certificated
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-16AWG, 0.3-1.25mm |
Brown colored rubber insulated wire 300V U L 3136 20AWG 1/.081 wires
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Black |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Home appliance wire U L standard 300V 105c 22awg 1/0.65 rubber wires and cables
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Black |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
2.5mm Flexible Electric Copper Tinned Wire Silicone Rubber Insulated
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
Kitchen home appliance wires Silicone wires 24AWG 1/50mm wires and cables
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Black |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
300V UL3122 24AWG Silicone Insulated Wire Heater Lighting
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
The 16AWG UL 3122 300V Insulated Wire Cable Thermoplastic Slicone Hook Up Tinned Motor Lead
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
The 18 AWG UL 3122 300V Insulated Wire Cable Thermoplastic Slicone Hook Up Tinned Motor Lead
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |

