All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 300v rubber tinned copper wire ] match 305 Products.
16-30 Awg High Temp Fiberglass Braided Wire UL3068 UL Certificated Anti Oil
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
26 AWG High Voltage Silicone Insulated Wire With Stranded Conductor AWM3136
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Conductor Type: | Stranded |
Fire Resistant Fiberglass Insulated Copper Wire Cable For Rice Cooker UL3068
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30-16AWG |
UL3122 Tinner Copper Insulated Wires 300V 200℃ UL758 For Linghting
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Standard: | UL758 |
Silicone Rubber Fiberglass Insulated Copper Cable 4 6 8AWG 300V CCC
| Conductor Material: | Copper Or Tinned Copper |
|---|---|
| Application: | Heating,motor,transformer Windings And So On,electric Tool,mechanical And Electrical Machine Etc |
| Insulation Material: | Fiberglass Silicone Wire |
UL3136 silicone rubber insulated wire Tinned Copper For Lighting with black color
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
UL3223 150C Fiberglass Silicone Insulated Wire 300V For Electrical Appliance
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
30-16AWG UL3728 Silicone Rubber Insulated Wire 305m/roll
| Insulation: | Double Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30-16AWG |
Tinned Copper Conductor XLPE Insulated Wire UAV Heater UL3321 150C
| MATERIAL: | XLPE+ TINNED COPPER |
|---|---|
| CONDUCTOR: | TINNED COPPER |
| STANDARD: | UL758 |
UL Listed PVC Insulated Copper Wire / Pvc Insulated Cable For Air Conditioner UL1007
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 80℃ |
| Insulation: | PVC |

