All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 300v rubber tinned copper wire ] match 305 Products.
150deg Silicone Rubber Insulated Wire 24awg For Headlamp 600V UL 3137
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
High Temp Silicone Rubber Insulated Wire Flexible UL3241 Moisture Proof
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Nickel-plated Or Silver Plated Copper Wire |
150deg Silicone Rubber Insulated Wire 24awg For Headlamp 600V UL 3137
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
VDE 18AWG Silicone Rubber Insulated Wire UL758 For Coffee Machine
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Accept Customized |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Super Flexible Silicone Rubber Insulated Wire For Heater UL 3138 Abrasion Proof
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
200C High Temp UL3122 18AWG Electric XLPE Cable 300V
| Name: | Silicone Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3122 |
| Insulation: | XLPE |
Fire Rated 16-30 AWG Stranded Wire , UL3068 Fiberglass Braided Cable Halogen Free
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
16-30 Awg High Temp Fiberglass Braided Wire UL3068 UL Certificated Anti Oil
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
AWM3136 24 AWG Silicone Wire , High Voltage Silicone Cable 2.7-3.11 Mm Diameter
| Name: | 24 AWG Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Conductor Type: | Stranded |
UL3122 Flexible Insulated Wire 16AWG Copper Conductor Fiberglass Braiding Cable
| Insulation Material: | Silicone |
|---|---|
| Product Name: | Silicone Electrical Wire |
| Insulation: | Silicone Rubber |

