All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ tinned copper silicone electrical cable ] match 427 Products.
UL3135 600V 200C Silicone Insulated Wire 16AWG - 30AWG Electric Wire Cable
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
7 Cores 200C FEP Insulated Wire Control Cable High Voltage UL4389
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
UL3122 Silicone Insulated Wire 300V 200C High Temperature 18 AWG for Home Appliance and Industrial Use
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
| Rated Voltage: | 300 V |
Durable Flexible 18-26 Awg Copper Wire / Heat Proof Electrical Wire UL3172
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | Fiberglass |
200C UL3122 Fiberglass Insulation Electrical Wire 2.66mm Dia For Heating Lead
| Insulation: | Fiber Glass And Silcicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Conductor Type: | Stranded |
UL3075 600V Rated Voltage 200C Rated Temperature 10AWG Diameter High Flexible Silicone Rubber Fiberglass Braided Wire
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 10AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
22awg UL3320 XLPE Insulated Cable hook up wire UL certificates
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 90℃ |
| Standard: | UL758 |
UL3069 Certified 150C Heat Resistance 600V Rated Voltage Silicone Fiberglass Braided Wire in 305m/roll
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter Options: | 20AWG, 22AWG, 24AWG, 26AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
White Color Electric Cooker Wire , UL3075 10 Awg Stranded Copper Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
10KV UL3304 Fiberglass Insulated Copper Wire For Heating Product High Voltage
| Voltage: | 10000V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | Fiberglass |

