All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ tinned copper silicone electrical cable ] match 427 Products.
16 awg 600V 105C UL1015 PVC Insulated Copper Wire Hook Up Cable
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 105℃ |
| Insulation: | PVC |
UL4291 Silicone Rubber Wire Cables 300V 200C FT2 Home Appliance Light
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
20-26 Awg Oil Resistant Custom Electrical Wire For Heat Product UL4297
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
Flexible 16 Awg XLPE Hook Up Wire With Tinned Copper Conductor UL3321
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 150℃ |
| Standard: | UL758 |
150C UL758 Household Electrical Silicone Cable 26AWG VDE For Building
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Green |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL20262 FEP Multi Core Wire 300V 200C High Temperature with Tinned Copper Conductor for UAV Robot and 3D Printer Wiring
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter Options: | 2X22, 2X18, 2X20, 3X18, 3X20, 3X22, 4X18, 4X20, 4X22, 5X18, 5X20, 5X22, 6X18, 6X20, 6X22, 7X18, 7X20, 7X22 |
| Insulation Material: | FEP |
305m/roll 26AWG UL3172 Fiberglass Braided Silicone Wire
| Insulation: | Silicone |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 18-26AWG |
200C High Temp UL3122 18AWG Electric XLPE Cable 300V
| Name: | Silicone Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3122 |
| Insulation: | XLPE |
Fiberglass UL3122 Silicone Rubber Insulation Wire 200C 300V
| Products: | Silicone Fiberglass Braided Wires |
|---|---|
| Color: | White Blue Black Red Yellow Green |
| Conductor: | Tinned Copper |
Ultra Thin Electrical PFA Insulated Wire High Temperature For Hair Dryer 26 AWG
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |

