All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ tinned copper silicone electrical cable ] match 427 Products.
10KV UL3122 Flexible Electrical Wire 300V 200C Silicone Rubber Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
Heat Resistance Silicone Rubber Insulated Wire For Refrigerator 12 Awg 600V
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
100m/ Roll UL3239 Silicone Rubber Wire High Voltage Silicone Wire 6KV
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
VDE 300V 0.35mm Silicone Rubber Medical Wire UL758
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
CSA Silicone Rubber 0.5-4.0sqmm Flexible Insulated Wire UL3512
| Size: | 0.5-4.0sqmm |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubber |
1.25mm Silicone Rubber Fiberglass Braided Wire UL3135 Stranded
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
18 AWG High Temp Silicone Rubber Insulated Wire For Electrical Appliance UL 3367
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
200.C UL Listed Silicone Sheathed Wire 0.08 Jacket In Black White Red Blue Brown Green
| Material: | Silicone |
|---|---|
| UL Listed: | Yes |
| Color: | Black, White, Red, Brown, Green, Blue |
Double Insulation Copper FEP Insulated Wire High Temperature Cable 22 AWG
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |
14 AWG Flexible Silicone Coated Wire UL3135 Motor Heat Resistance Cable
| MATERIAL: | SILICONE RUBBER WITH TINNED COPPER |
|---|---|
| CONDUCTOR: | TINNED COPPER |
| STANDARD: | UL758 |

