All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ tinned copper silicone electrical cable ] match 427 Products.
300/500V Multi Core Silicone Copper Electric Wires Cables 1mm 1.5mm 2.5mm 4mm 6mm 10mm
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
22 Awg Silicone Fiberglass Insulated Copper Wire UL 3122 High Temperature Resistant
| Voltage: | 300V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber |
Household 2 Core Electrical Wire , FEP/PFA Industrial Electric Wire And Cable
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP Or PFA |
300V 150c 22awg Silicone Coated Copper Wire UL758
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 22AWG |
UL3512 Flexible Silicone Insulated Wire VDE XLPE 200C 600V 305m/ Roll
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |
Green Heat Proof Wire Insulation , 1.5mm Flexible Lead Wire VDEH05SJ-K
| Rated Voltage: | 450V/750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
Home Appliance Insulated Speaker Wire , Rubber Test Lead Wire UL 4330
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
UL3122 Tinner Copper Insulated Wires 300V 200℃ UL758 For Linghting
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Standard: | UL758 |
High Voltage Silicone Insulated Wire with 1000V Rated Voltage and Big Current for Energy Storage Systems
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | Rubber |
| Conductor Type: | Stranded |
OEM 30 Awg Custom Electrical Wire And Cables Silicone Insulation 30V 150C Acid Resistance
| Rated Voltage: | 30V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |

