All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ tinned copper silicone electrical cable ] match 427 Products.
Silicone Glass Braided Electrical Wire UL3122 Electrical Wire 200c Heat Resistance Wire
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
450V electrical wire VDE H05S-K Flexible Single Core Silicone Rubber Insulated wires and Cables
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
High voltage 750V electrical wire VDE H05S-K Flexible Single Core Silicone Rubber Insulated wires and Cables
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
UL3122 Silicone Braided Wire for House Appliance Wiring
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
UL1199 20awg Electrical Flexible Hook Up Wire PTFE Cable 600V Rated Voltage
| Product Name: | UL1199 20awg In Electrical High Quality PTFE Wire Cable |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
Fiberglass Insulated Copper Wires for Heater Use 22AWG
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
Silicone Rubber FT-2 Flame TEST 0.5-4.0MM2 Electrical Flexible Insulated Wire
| COLOR: | All Colors Are Avaiable |
|---|---|
| Temperature: | -60-200C |
| Voltage: | 600V |
UL3122 Flexible Insulated Wire 16AWG Copper Conductor Fiberglass Braiding Cable
| Insulation Material: | Silicone |
|---|---|
| Product Name: | Silicone Electrical Wire |
| Insulation: | Silicone Rubber |
Silicone Protected Wire 3050 Length 600V CSA Certified 10awg
| Conductor Type: | Tinned Copper |
|---|---|
| Insulation: | Silicone |
| Jacket Thickness: | 0.08 |
610m/ Roll Silicone Rubber Insulated Wire VDE UL3135 Flexible Silicone Wire 26AWG
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200°C |
| MOQ: | 3050M |

