All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
28 AWG Copper FEP Insulated Wire High Temperature Resistant Conductor For Industry
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200 Degree |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
VDEH05SJ-K 150C Woven Silicone Insulated Wire High Voltage Electrical Cable
| Rated Voltage: | 450V/ 750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
UL1592 FEP Silicone Insulated Wire High Temperature Coated Tinned Copper
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200 Degree |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
UL4330 Rubber Silicone Insulated Wire Multi Core Cable 18AWG
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
VDE Silicone Insulated Wire Fiberglass Braiding High Flexible Silicone Cable
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
UL 3134 16 Awg Flexible Silicone Rubber Insulated Wire Home Appliance blue white yellow
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
18 Awg Flexible Silicone Rubber Insulated Wire UL3134 600V 150C Home Appliance blue white yellow
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
AWM 3071 Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire Rice Cooker Lead Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
Flexible Silicone Rubber Insulated Wire Nickel Plated Copper For UAV
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
450V VDE Silicone Rubber Insulated Wire Electrical Strands Wire Cables
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |

