All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
Home Appliance Insulated Speaker Wire , Rubber Test Lead Wire UL 4330
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
2-7pins high temp UL20262 FEP Insulated Wire for electro thermal products
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | FEP |
multicore 200C UL20369/20710 FEP Insulated Wire for industrial machine
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | FEP |
26 Awg High Temp XLPE Insulated Cable 600v Hook Up Wire 150C UL3289
| Voltage: | 600V-750V |
|---|---|
| Temperature: | 150℃ |
| Standard: | UL758 |
18AWG Electrical Silicone Insulated Wire UL3367 Standard For Heaters 305 Per Roll
| Item: | Silicone Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| OD: | 1.38-2.07 Mm |
VDE 8207 FEP Insulation Wires Nickel - Plated Copper Conductor For Headlamp
| Item: | Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor: | Nickel-plated Copper Wire |
| OD: | 1.36-2.76mm |
China supplier ul3123 600v 150c silicone rubber tinned copper wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 16awg-30awg |
5 Pins 200C Custom Electrical Wire Telfon Insulation Jacket Heating Cable
| Rated Voltage: | 450V/750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP Or PFA |
16-30 Awg High Temp Fiberglass Braided Wire UL3068 UL Certificated Anti Oil
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
PEFE TFE FEP Insulation Copper Conductor Wires 32AWG UL758
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Accept Customized |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |

