All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
1.50mm 305M/ Roll PVC Insulation Wire UL758 RV1015 Tinned Copper
| Insulation: | PVC |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
| OD: | 1.90-10.66mm |
Pure Nickel Conductor Mica Insulated Wire Fiberglass Braided 18 Awg UL5107
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 450℃ |
| Insulation: | Glass |
Silicone Rubber FT-2 Flame TEST 0.5-4.0MM2 Electrical Flexible Insulated Wire
| COLOR: | All Colors Are Avaiable |
|---|---|
| Temperature: | -60-200C |
| Voltage: | 600V |
Heet Peroof FEP Insulated Wire Tinned Copper 600V/200C For New Energy / Heater / Lighting
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Material: | Copper |
| Insulation: | Fep Insulation Cable |
UL3122 Silicone Insulated Wire 300V 200C High Temperature 18 AWG for Home Appliance and Industrial Use
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
| Rated Voltage: | 300 V |
Electrical Appliance Silicone Rubber Insulated Wire 600V 18awg UL3134 150C
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
18AWG Home Appliance Insulated Power Wire Electric Vehicle Wires XLPE Insulated 0.5mmsq Orange Color
| Name: | XLPE Wire |
|---|---|
| Insulation: | XLPE |
| Conductor: | Tinned Copper |
18AWG Home Appliance Insulated Power Wire Electric Vehicle Wires XLPE Insulated 0.5mmsq Orange Color
| Name: | XLPE Wire |
|---|---|
| Insulation: | XLPE |
| Conductor: | Tinned Copper |
Home Appliance Insulated XLPE Hook Up Wire 305M/ Roll Copper Conductor
| MATERIAL: | XLPE+ TINNED COPPER |
|---|---|
| CONDUCTOR: | TINNED COPPER |
| STANDARD: | UL758 |
300v 200c Degree UL1332 Tinned Copper FEP Insulated Wire
| Band: | Mysun |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded/Solid |
| Application: | Heating,electrical Appliance,home Appliance |

