All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
200C UL758 High Voltage Electrical Wire UL1901 FEP Insulated Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
UL3137 Standard 26 Awg Silicone Wire / Heat Resistant Appliance Wire 600V
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG, 24AWG, 22AWG, 20AWG |
High Temperature Flexible Insulated Wire For Headlamp UL3251 250C Rated Temp
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Nickel Plated Copper |
| Size: | 30-10AWG |
UL5128 Mica Glass Braid Insulated Wire Fire Resistance Cables 24AWG
| Product Namee: | UL5107 Mica Wire |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 450°C |
Industrial Proof Headlamp Flexible Insulated Wire UL3135 Silicone Rubber Wire
| Type: | Insulation |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
Nickel Plated UL1333 FEP Flexible Insulated Wire 26AWG Copper
| Product Name: | UL1333 26AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
300V 150C Flexible Electrical Wire UL1333 26AWG FEP Insulated Wire
| Product Name: | UL1333 26AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
Tinned Copper Conductor Flexible Insulated Wire 26-10AWG Size Fire Retardant
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26-10AWG |
Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire / Electric Heating Coil Wire UL3219
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Headlamp 300V UL3223 Silicone Rubber Insulated Wire
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |

