All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 561 Products.
305m/roll 26AWG UL3172 Fiberglass Braided Silicone Wire
| Insulation: | Silicone |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 18-26AWG |
10AWG UL3075 High Temp Electrical Wire Fiberglass Braided Wire CCC
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
2.0mm VDE High Temperature Silicone Cable 180C For Heater
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Yellow Green |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
8 Awg Silicone Flexible Insulated Wire / High Temperature Lead Wire Big Size
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 8-2AWG |
10KV UL3304 Fiberglass Insulated Copper Wire For Heating Product High Voltage
| Voltage: | 10000V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | Fiberglass |
UL1330 FEP Insulation high temperature appliance wire Tinned Copper Conductor 200C
| Product Name: | UL1330 30AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
18 AWG High Temp Silicone Rubber Insulated Wire For Electrical Appliance UL 3367
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
UL3069 Certified 150C Heat Resistance 600V Rated Voltage Silicone Fiberglass Braided Wire in 305m/roll
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter Options: | 20AWG, 22AWG, 24AWG, 26AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
UL3254 22 Awg Stranded Hookup Wire , 250C High Temperature Oven Wire Multi Colored
| Voltage: | 300V |
|---|---|
| Temperature: | 250C |
| Insulation: | Fiberglass |
HIgh quality insalution wire UL3122Insulated Wire Thermoplastic Slicone wire y16ellow red green
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |

