All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
UL3071 Certified 600V 200C High Temperature Silicone Fiberglass Braided Wire for Convection Heaters
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200 Degree |
| Conductor Material: | Copper |
Coffee Machine High Temp Lead Wire , Fiberglass Braided Electrical Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber And Fiberglass Braiding |
250°C High Voltage High Temperature Wire , Fiberglass Braided Wire UL3254
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Nickel Plated Or Silver Plated Copper |
| Size: | 30-12AWG |
H05S-K 0.75 Sq Mm Silicone Hook Up Wire , High Temperature Appliance Wire VDE Certificate
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 0.5-2.5sqmm |
Ul Listing High Voltage Hook Up Wire , 22 Gauge Insulated Stranded Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26-1AWG |
High voltage 750V electrical wire VDE H05S-K Flexible Single Core Silicone Rubber Insulated wires and Cables
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
VDE H05S-K Single Core Silicone Rubber Insulated Cables high voltage 750V 180C black red white
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
High voltage VDE H05S-K 2.50mm2 Flexible Single Core Silicone Rubber Insulated wires black blue red
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
Single Core Silicone Rubber High voltage 450/750V VDE H05S-K 1.00mm2AWG wires and cables black white black
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
VDEH05SJ-K 150C Woven Silicone Insulated Wire High Voltage Electrical Cable
| Rated Voltage: | 450V/ 750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |

