All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
600V UL3135 Silicone Rubber Cable Tinned Copper 16awg Wire
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
VDE H05S-K 1.00mm2 Flexible Insulated Wire 450/750V High Voltage 180C
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
Heat Proof High Temperature Silicone Cable , 18-12 AWG Multi Strand Silicone Wire
| Name: | High Temperature Silicone Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3134 |
| Insulation: | Silicone Rubber |
3.0mm Fiberglass Insulated Copper Wire 180C For Coffee Maker Halogen Free
| Voltage: | 300V/500V |
|---|---|
| Temperature: | 180C |
| Insulation: | Fiberglass |
Flexible 13 AWG Silicone Rubber Insulated Cable High Temperature 200°C
| Color: | Red |
|---|---|
| Abrasion Resistance: | High |
| Ozone Resistance: | Good |
0.75 mm Flexible Silicone Rubber Coated Flexible Wire For Led Light VDEH05S-K
| Rated Voltage: | 300V/500V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
Safe Copper Conductor Silicone Insulated Cable High Flexibility
| Flexibility: | High |
|---|---|
| Material: | Silicone Rubber |
| Ozone Resistance: | Good |
Safe Copper Conductor Silicone Insulated Cable High Flexibility
| Flexibility: | High |
|---|---|
| Material: | Silicone Rubber |
| Ozone Resistance: | Good |
Heat Resistance Silicone Rubber Insulated Wire For Refrigerator 12 Awg 600V
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Heat Resistance Silicone Rubber Insulated Wire For Refrigerator 12 Awg 600V
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |

