All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
Household CCC 305m Silicone Insulated Cable UL3122
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
600v 200c Fiberglass Insulated Heating Wire Silicone Rubber 16AWG
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
UL758 Fiberglass Braided Insulated Copper Cable 3068 Silicone Rubber 600v VDE
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Green |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
AWM 3071 Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire Rice Cooker Lead Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
Flexible Stranded Silicone Insulated Wire UL Listed 12awg Tinned Copper Conductor - Black/White/Red
| CSA Certified: | Yes |
|---|---|
| Conductor Strand: | Stranded |
| RoHS Compliant: | Yes |
Multi Colored Super Flexible Insulated Wire With Nickel Plated Copper Conductor
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber |
Household 2 Core Electrical Wire , FEP/PFA Industrial Electric Wire And Cable
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP Or PFA |
Heat Proof 200C 0.5sqmm UL3512 Flexible Insulated Wire
| Size: | 0.5-4.0sqmm |
|---|---|
| Color: | Black, Red, White, Yellow, Blue, Green, Grey, Yellow-green, Pink |
| Voltage: | 600V |
Silicone Glass Braided Electrical Wire UL3122 Electrical Wire 200c Heat Resistance Wire
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
UL3122 Silicone Braided Wire for House Appliance Wiring
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |

