All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
UL3122 Silicone Insulated Wire 300V 200C High Temperature 18 AWG for Home Appliance and Industrial Use
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
| Rated Voltage: | 300 V |
High Strand Electrical Hookup Wire Silicone Rubber Cable 600V 150°C AWM3132
| Name: | Silicone Electrical Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3132 |
| Insulation: | Silicone Rubber |
UL3122 Tinner Copper Insulated Wires 300V 200℃ UL758 For Linghting
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Standard: | UL758 |
Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire High Temperature Electric Furnace Heating Stranded
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
2 Pins 16 Gauge High Temperature Wire , Silicone Jacketed Cable 300V 200℃
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
Tinned Copper CCC UL3133 305m/Roll Silicone Insulated Wire
| Model: | UL3133 |
|---|---|
| Application: | Overhead |
| Conductor Type: | Stranded |
CCC 305m Household Silicone Insulated Cable UL3122
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
AWG3122 Fiberglass Copper Wires Internal Use Electric Wires High Temp
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Conductor: | Tinner Copper |
Awm3122 Heat Resistance Silicone Fiberglass Braiding Cable 300V
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
Household CCC 305m Silicone Insulated Cable UL3122
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |

