All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
150C UL 305m/ Roll Tinned Copper Wire UL3239 6KV 10KV Silicone Insulated Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
UL3512 Flexible Silicone Insulated Wire VDE XLPE 200C 600V 305m/ Roll
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |
E239689 26AWG FEP Insulation Wire UL1332 Nickel Plated Copper Conductor
| Product Name: | UL1332 26AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
305m/ Roll 200C UL Insulated Heating Wire UL3240 Tinned Copper Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |
CSA UL3135 Silicone Flexible Insulated Wire 16AWG 305M/ Roll
| Product Name: | UL3135 |
|---|---|
| Color: | Black White Red |
| Insulation: | Silicone |
2AWG 4AWG 6AWG 8AWG 10AWG 12AWG 14AWG 16AWG Flexible Fiber Glass Braid Tinned Copper Silicone Rubber Wire
| CSA Certified: | Yes |
|---|---|
| Conductor Strand: | Stranded |
| RoHS Compliant: | Yes |
Flexible VDE 150mm Fiberglass Insulated Copper Wire 300V
| Insulation: | Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silicone Rubber |
| Conductor: | Tinned Copper |
Nickel Plated UL1330 Flexible Electrical Wire Tinned Copper Conductor 200C
| Product Name: | UL1330 30AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
Nickel Plated UL1333 FEP Flexible Insulated Wire 26AWG Copper
| Product Name: | UL1333 26AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
UL10362 E239689 Electrical Hook Up Wire Tinned Copper PFA Insulation Wire
| Product Name: | UL10362 PFA Insulation Heating Resistance Electric Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |

