All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
300V 150C Flexible Electrical Wire UL1333 26AWG FEP Insulated Wire
| Product Name: | UL1333 26AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
PFA UL1726 Flexible Insulated Wire 305m/ Roll High Temperature Wire
| Product Name: | UL1726 Insulation High Temperature L Resistance Electric Hook-up Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
E239689 UL1727 Flexible Insulated Wire PFA 600V 250C Rubber Tinned Copper
| Product Name: | UL1727 Insulation High Temperature L Resistance Electric Hook-up Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire Used In Home Appliance/Lighting/Heater
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 200°C |
| Standard: | UL758 |
8AWG UL3512 Silicone Rubber Wire 200C Tinned Copper
| Temperature Rating: | 200C |
|---|---|
| Conductor Material: | Tinned Copper Wire |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
Home Appliances Silicone Rubber Insulated Wire AWM 3130 Nickel Copper Conductor
| Item: | Silicone Rubber Insulated Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Conductor: | Nickel Copper |
CSA Silicone Rubber 0.5-4.0sqmm Flexible Insulated Wire UL3512
| Size: | 0.5-4.0sqmm |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubber |
16-30 Awg High Temp Fiberglass Braided Wire UL3068 UL Certificated Anti Oil
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
600v 14awg UL3071 Silicone Rubber Insulated Wire 200c CCC
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Brown |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL3122 Fiberglass Braided Wires Silicone Rubber Insulation 305m/Roll
| Model: | UL3122 |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Jacket: | Fiberglass |

