All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
AWM3122 20AWG Fiberglass Insulated Copper Wire 305m/roll 300V 200C
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
Insulated AWM 3123 Fiberglass Braided Wire For Microwave Oven
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
High Temperature resistance Flexible Tubing 600V UL1441 standard
| Product Name: | S.R. Tubing |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200°C |
VDE H05SJ-K Silicone Insulated Wires Fiber Glass High Rated Voltage Resistant
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
H05S-K VDE Heat Resistance Silicone Rubber Insulated Wire For Home Appliances
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
PFA Wires And Cables 6 - 16 AWG High Temperature Flexible Silicone Coated Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
PFA Wires And Cables 6 - 16 AWG High Temperature Flexible Silicone Coated Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Super Flexible Silicone Insulated Wire And Cable Blue Color UL3135 600V 200C
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Name: | Silicone Copper Wire |
E239689 UL3122 18awg Fiberglass Braid Insulation Wire
| Name: | Silicone Fiberglass Braided Wire UL312 |
|---|---|
| Application: | Heating Parts, Car Lights, Lighting. |
| Rated Temperature: | -60~+200C |
UL3135 600V Silicone Electric Wires 2.5mm For Coffee Machine Conection
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Green |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |

