All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ heat resistant thin insulated wire ] match 447 Products.
UL1180 PTFE Wire 200C High-Temperature Resistant 12-32 AWG
| Temperature Rating: | 200°C |
|---|---|
| Wire Shape: | ROUND |
| AWG Sizes: | 12, 20, 22, 8, 24, 14, 16, 18, 26 |
6 Core 7 Core 8 Core Silicone Insulated Multicore Wire with UL Standard and Copper Conductor for Heating Applications
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | Rubber, Silicone Rubber |
| Rated Voltage: | 300 V |
electrical flexible UL3075 fiberglass silicone rubber copper wire for home appliance heating
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 10awg |
UL3140 300V 150C Tinned Copper Silicone Rubber Heater Wire for Appliances
| Conductor Material: | Tinner Copper |
|---|---|
| Diameter: | 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 26AWG |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
UL3141 600V 150C Tinned Copper Silicone Rubber Heater Wire for Appliances
| Conductor Material: | Tinner Copper |
|---|---|
| Wire Diameter: | 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 26 AWG |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
Multi Core 22 Awg Coated Wire , ETFE Insulation Heating Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃/200℃ |
| Insulation: | ETFE |
0.25mm Insulation FEP Wire Range -60℃~200℃ for Industrial Usage
| Flexibility: | ≥3D |
|---|---|
| Elongation: | ≥200% |
| Material: | FEP |
300V UL VW-1 FEP Insulated Cable Tensile Strength White Cable for Electrical Applications
| Tensile Strength: | 7.3N/mm2 |
|---|---|
| Elongation: | ≥200% |
| Color: | White |
Awm5107 UL758 7.85mm Mica Copper Wire Nickel Plating
| Item: | Mica Insulated Wire |
|---|---|
| Insulation: | Mica + Glass |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
UL10362 PFA Insulation Flexible Electrical Wire Nickel Plated Copper
| Product Name: | UL10362 PFA Insulation Heating Resistance Electric Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |

