All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ heat resistant thin insulated wire ] match 447 Products.
PFA coated tinned copper wire electrical High Temperature Resistance for heat system motor
| Product Name: | UL1710 FEP Insulation High Temperature Resistance Electric Hook-up Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Tinned Copper |
150C UL3136 Silicone Lead Wire Tinned Copper 305m/ roll For Lighting
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
600V 150C Silicone Insulated Tinned copper Wire UL3138 for home appliance
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
600V 150C UL3137 silicon rubber wire Tinned Copper Electric wire for electrical appliance
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
Strand Tinned Copper PFA Insulated Wire UL1726 300V 250 Degree Low Voltage
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | PFA |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
High Temperature Resistance PFA coated tinned copper wire electrical for heat system motor
| Product Name: | UL1709 FEP Insulation High Temperature Resistance Electric Hook-up Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Tinned Copper |
200C UL758 26AWG fiberglass Rubber Insulated Electrical Wire hook up wire for heating
| Product Name: | Silicone Wire |
|---|---|
| Size: | 12-26AWG 0.3-1.25mm2 |
| Rated Voltage: | 600V |
High quality electric Wire PFA Insulated UL1726 300V 250C 0AWG 7/3.20 wire red black green
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | PFA |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
3AWG 7/2.21 UL1726 PFA Insulated Wire tinned copper wire lighiting heater white blue black
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | PFA |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
UL1726 PFA Insulated Wire 300V 250C tinned copper wire lighiting heater white blue black
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | PFA |
| Conductor Material: | Tinned Copper |

