All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ heat resistant thin insulated wire ] match 447 Products.
Yellow 22awg 150deg Silicone Rubber Insulated Wire For LED Lighting Application
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
12-18 Awg Flexible Silicone Rubber Insulated Wire For Home Appliance UL 3134
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
UL 3134 16 Awg Flexible Silicone Rubber Insulated Wire Home Appliance blue white yellow
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
18 Awg Flexible Silicone Rubber Insulated Wire UL3134 600V 150C Home Appliance blue white yellow
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
XLPE Cable Awm3173 600V Heating Cable Fire Resistant Halogen Free Hook-up Electrical Lead Wire
| Name: | XLPE Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3321 |
| Conductor: | Tinned Copper |
UAV 150C 16AWG Flexible Silicone Rubber Wire UL3134 600V
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
14awg Fiberglass Braided Electrical Wire UL3071 600V XLPE Tinned Copper
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
Heating UAV XLPE Hook Up Wire UL3266 30AWG Flexible 610m/ Roll
| Product Name: | UL3266 |
|---|---|
| Insulation: | XLPE |
| Conductor: | Tinned Copper |
VDE Certificated Heat Proof Electrical Cable With Nickel Pltaed Copper H05S-K 300/500V 180C
| Rated Voltage: | 300/500V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180C |
| Insulation: | Silicone Rubber |
High Temperature UL1332 FEP Insulated Copper Wire
| Band: | Mysun |
|---|---|
| Certification: | CSA/UL/CCC/VDE/ISO |
| Application: | Heating,electrical Appliance,home Appliance |

