All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ heat resistant thin insulated wire ] match 447 Products.
VDE8298 PFA Insulated Nickel Plated Copper Wire Cables 1.25mm For UAV
| Product Name: | PFA Wire |
|---|---|
| Rated Voltage: | 450/750V |
| Conductor: | Nickel Copper |
Silicone Wire UL3135 600V 200C High Temperature Electric Cable with Tinned Copper for Intelligent Appliance
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 12 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 8 AWG, 24 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 6 AWG, 2 AWG, 4 AWG, 26AWG 28AWG 30AWG |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
20-26 Awg Oil Resistant Custom Electrical Wire For Heat Product UL4297
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire High Temperature Electric Furnace Heating Stranded
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
AWM 3071 Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire Rice Cooker Lead Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
Flexible Silicone Rubber Insulated Wire Nickel Plated Copper For UAV
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
450V VDE Silicone Rubber Insulated Wire Electrical Strands Wire Cables
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
High Voltage Flexible 20AWG 22AWG 24AWG 26AWG UL3141 Silicone Rubber Insulated Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Heat Proof Fiberglass Insulated Copper Wire For Industrial Machine UL3550
| Voltage: | 10000V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | Fiberglass |
XLPE Cable Awm3173 600V Heating Cable Fire Resistant Halogen Free Hook-up Electrical Lead Wire
| Name: | XLPE Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3321 |
| Conductor: | Tinned Copper |

