All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 300v flexible insulated wire ] match 271 Products.
18 AWG High Temp Silicone Rubber Insulated Wire For Electrical Appliance UL 3367
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
150deg Silicone Rubber Insulated Wire 24awg For Headlamp 600V UL 3137
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Super Flexible Silicone Rubber Insulated Wire For Heater UL 3138 Abrasion Proof
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
multicore 200C UL20604/20711 FEP Insulated Wire for house hold
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
high temp 1.5mm VDE8207 Insulated Wire durable oil resistant FEP cable
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180℃ |
| Insulation: | FEP |
16AWG 3068 fiberglass braid silicone rubber insulation heating resistant electrical high temperature wire
| Conductor Material: | Copper Or Tinned Copper |
|---|---|
| Application: | Heating,motor,electric Tool,mechanical And Electrical Machine Etc |
| Type: | Insulated Nickel Copper Wire |
16-30 Awg High Temp Fiberglass Braided Wire UL3068 UL Certificated Anti Oil
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
16-30 Awg High Temp Fiberglass Braided Wire UL3068 UL Certificated Anti Oil
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
UL3122 flexible silicone electrical wire for electrical wire with red black white color
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire / Electric Heating Coil Wire UL3219
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |

