All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 300v flexible insulated wire ] match 271 Products.
600V 450V Silicone Test Lead Wire Fiberglass 4 6 8 AWG CCC
| Conductor Material: | Copper Or Tinned Copper |
|---|---|
| Application: | Heating,motor,transformer Windings And So On,electric Tool,mechanical And Electrical Machine Etc |
| Insulation Material: | Fiberglass Silicone Wire |
Tinned Copper Conductor XLPE Insulated Wire UAV Heater UL3321 150C
| MATERIAL: | XLPE+ TINNED COPPER |
|---|---|
| CONDUCTOR: | TINNED COPPER |
| STANDARD: | UL758 |
600V 150C Tinned Copper XLPE Insulated Wire Copper Conductor For UAV Heater
| MATERIAL: | XLPE+ TINNED COPPER |
|---|---|
| CONDUCTOR: | TINNED COPPER |
| STANDARD: | UL758 |
2-7pins high temp UL20262 FEP Insulated Wire for electro thermal products
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | FEP |
16awg 450C High Temp Mica Insulated Wire / Nickel Plated Copper Wire UL5128
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 450℃ |
| Insulation: | Glass |
UL1180 PTFE coated nickel sliver plated copper wire 300V 200C electrical flexible wire
| Product Name: | UL1180 20awg In Electrical High Quality PTFE Wire Cable |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
UL1007 PVC Coated tinned copper wire electrical flexible wire 300V 80C
| Model Number:: | UL1007 |
|---|---|
| Application:: | Internal Wireing For Appliance Etc. |
| Conductor Type:: | Stranded |
300V Ptfe Hook Up Wire E239689 UL1726 Insulation Nickel Plated Copper Conductor
| Product Name: | UL1726 Insulation High Temperature L Resistance Electric Hook-up Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
AWM3122 20AWG Fiberglass Insulated Copper Wire 305m/roll 300V 200C
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
VDE 300V 0.35mm Silicone Rubber Medical Wire UL758 FOR heating home appliance
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |

