All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 300v flexible insulated wire ] match 271 Products.
150 Celsius 300V Silicone Rubber Wire Insulated AWM3068 Construction 7/0.10mm
| Material: | Red, Black, Green, Blue, Brown, White, Yellow/green, Etc |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper,copper Or Tinned Copper |
| Application: | Mechanical And Electrical Machine Etc |
200C Rated Temp 18 Awg 300v Wire For Coffee Maker / Oven UL3241 Listed
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26-14AWG |
UL1333 FEP Insulation Coated Wire Tinned Copper Conductor 26AWG
| Product Name: | UL1333 26AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
Double Insulation Copper FEP Insulated Wire High Temperature Cable 22 AWG
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |
Flexible 13 AWG Silicone Rubber Insulated Cable High Temperature 200°C
| Color: | Red |
|---|---|
| Abrasion Resistance: | High |
| Ozone Resistance: | Good |
Safe Copper Conductor Silicone Insulated Cable High Flexibility
| Flexibility: | High |
|---|---|
| Material: | Silicone Rubber |
| Ozone Resistance: | Good |
Yellow 22awg 150deg Silicone Rubber Insulated Wire For LED Lighting Application
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
high temperature flexible 20-26 Awg UL3140 Silicone Rubber Insulated tinned copper electrical Wire
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
8awg Tinned Copper Flexible AWM Cable UL758 Silicone Rubber
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
150C UL3136 Silicone Lead Wire Tinned Copper 305m/ roll For Lighting
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |

