All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 26awg high temperature insulation wire ] match 133 Products.
26awg 200C UL1709 PFA high temperature Insulated Wire for Motorcycle
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | PFA |
UL3239 FEP Wire with 15000V Rated Voltage and 200C High Temperature for Industrial Power Applications
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 26AWG |
| Insulation Material: | FEP |
UL10362 PFA Wire 600V 250°C High Temperature Sensor Wire for Industrial Applications
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 6 AWG, 8 AWG, 4 AWG, 2 AWG, 1 AWG, 26AWG, 7AWG, 5AWG, 3AWG, 0AWG, 2/0AWG, 3/0AWG, 4/0AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
26awg XLPE 150C 600V Silicone Insulated Wire UL3134 Tinned Copper Conductor Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
UL3135 12-26AWG 600V High Temperature Silicone Insulated Wire for Industrial and Home Appliance
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG |
| Insulation Material: | Rubber, Silicone Fiberglass Braiding Rubber |
Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire Used In Home Appliance/Lighting/Heater
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 200°C |
| Standard: | UL758 |
UL3122 Tinner Copper Insulated Wires 300V 200℃ UL758 For Linghting
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Standard: | UL758 |
Glass 26AWG Mica Insulated Wire UL5107 Nickel Plated Conductor
| Product Namee: | UL5107 Mica Wire |
|---|---|
| Packaging Details: | 305m/roll |
| Delivery Time: | 7-15working days |
Nickel Plated UL1333 FEP Flexible Insulated Wire 26AWG Copper
| Product Name: | UL1333 26AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
E239689 26AWG FEP Insulation Wire UL1332 Nickel Plated Copper Conductor
| Product Name: | UL1332 26AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |

