All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 26awg high temperature insulation wire ] match 131 Products.
Awm3122 Multi Functional White Stranded Hookup Wire Environment Friendly
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
Awm3122 Multi Functional White Stranded Hookup Wire Environment Friendly
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
Electrical Appliance Silicone Insulated Wire Super Flexible With Stranded Conductor
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber |
High Temp Silicone Rubber Insulated Wire Flexible UL3241 Moisture Proof
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Nickel-plated Or Silver Plated Copper Wire |
305m/roll 26AWG UL3172 Fiberglass Braided Silicone Wire
| Insulation: | Silicone |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 18-26AWG |
150deg Silicone Rubber Insulated Wire 24awg For Headlamp 600V UL 3137
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Flexible Silicone Insulation Tinned Copper Braided Wire Low Eccentricity
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-16AWG, 0.3-1.25mm |
electrical flexible Wire UL3122 20awg 18awg 16awg for home appliance
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-16AWG, 0.3-1.25mm |
UL8298 PFA Wire with Solid Conductor and Round Shape for Medical Equipment and High-Temperature Applications
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 26AWG |
| Insulation Material: | PFA |
0.3-2.5mm2 UL3135 12-26AWG Flexible Electical Wire Tinned Copper
| Applications: | Industrial Power,home Appliance |
|---|---|
| Colors: | All Colors |
| Standard: | UL 758 |

