All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 200c high temperature wire ] match 270 Products.
CSA UL3135 Silicone Flexible Insulated Wire 16AWG 305M/ Roll
| Product Name: | UL3135 |
|---|---|
| Color: | Black White Red |
| Insulation: | Silicone |
Silicone Rubber Awm3122 26AWG Red Headlamp XLPE Wire
| Model: | UL3122 |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Conductor: | Nickel Plated Copper |
VDE8207 26AWG 600v 200c Conductor Insulated Copper Wire For Heater
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Accept Customized |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
32-10AWG Silver Plated Copper Wire , Covered Wire UL1180
| Insulation: | PTFE |
|---|---|
| Conductor: | Nickel Or Silver Plated |
| Size: | 32AWG-10AWG |
600V 18awg Nickel Plating Copper Wire UL3122 For Heater Oven
| Model: | UL3122 |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Conductor: | Nickel Plated Copper |
Multi Colored Super Flexible Insulated Wire With Nickel Plated Copper Conductor
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber |
Hight Temperature Electrical FEP Wire Tinned Copper 28AWG 600V/200C For Heater
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Material: | Copper |
| Insulation: | Fep Insulation Cable |
White Color Electric Cooker Wire , UL3075 10 Awg Stranded Copper Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
Coffee Machine High Temp Lead Wire , Fiberglass Braided Electrical Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber And Fiberglass Braiding |
Home Appliance Fiberglass Braided Lamp Wire , Braided Insulated Wire AWM3712
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber |

