All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ ul758 high voltage electrical wire ] match 385 Products.
Heat Proof High Temperature Silicone Cable , 18-12 AWG Multi Strand Silicone Wire
| Name: | High Temperature Silicone Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3134 |
| Insulation: | Silicone Rubber |
UL758 300V 3.70mm PTFE Insulated Copper Wire High Temperature
| Item: | PTFE Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor: | Nickel-plated/silver-plated Copper Wire |
| OD: | 0.90-3.70mm |
UL 3271 XLPE Hook Up Wire 600V/125C 18awg Ul758 Red Light Industrial Power Heater
| Product Name: | Xlpe Wires |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Xlpe Cable |
UL Listed PVC Insulated Copper Wire / Pvc Insulated Cable For Air Conditioner UL1007
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 80℃ |
| Insulation: | PVC |
UL Listing 24 AWG Wire , FEP Coated Hook Up Wire 300V 150C
| Insulation: | FEP |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30AWG-10AWG |
UL Listed PVC Insulated Copper Wire / Pvc Insulated Cable For Air Conditioner UL1007
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 80℃ |
| Insulation: | PVC |
Halogen Free XLPE Hook Up Wire Led Light Cable UL3265 UL Approved Multi Colored
| Voltage: | 150V |
|---|---|
| Temperature: | 125℃ |
| Standard: | UL758 |
Pure Nickel Conductor Mica Insulated Wire Fiberglass Braided 18 Awg UL5107
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 450℃ |
| Insulation: | Glass |
fep wire and cable insulated wire UL1331 different colors for options
| Insulation: | FEP |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30AWG-4/0AWG |
30-16AWG UL3728 Silicone Rubber Insulated Wire 305m/roll
| Insulation: | Double Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30-16AWG |

