All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ ul758 high voltage electrical wire ] match 385 Products.
electrical flexible Wire UL3122 20awg 18awg 16awg for home appliance
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-16AWG, 0.3-1.25mm |
electrical flexible UL3075 fiberglass silicone rubber copper wire for home appliance heating
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 10awg |
UL4330 Silicone Rubber Insulated Wire for Home Electric Appliances high temp
| Name: | Flexible Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Headlamp,Coffee Machine,Microwave Oven |
UL4330 Silicone Rubber Insulated Wire for Home Electric Appliances high temp
| Name: | Flexible Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Headlamp,Coffee Machine,Microwave Oven |
16awg 450C High Temp Mica Insulated Wire / Nickel Plated Copper Wire UL5128
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 450℃ |
| Insulation: | Glass |
16-32AWG Flexible Insulated Wire Tinned Copper Conductor UL1860
| Rated Voltage: | 150V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | PFA |
26 Awg High Temp XLPE Insulated Cable 600v Hook Up Wire 150C UL3289
| Voltage: | 600V-750V |
|---|---|
| Temperature: | 150℃ |
| Standard: | UL758 |
2.5mm2 UL3135 20AWG Flexible Electical Wire Tinned Copper
| Applications: | Industrial Power,home Appliance |
|---|---|
| Colors: | All Colors |
| Standard: | UL 758 |
16awg 450C High Temp Mica Insulated Wire / Nickel Plated Copper Wire UL5128
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 450℃ |
| Insulation: | Glass |
16-32AWG Flexible Insulated Wire Tinned Copper Conductor UL1860
| Rated Voltage: | 150V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | PFA |

