All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ ul3530 silicone insulated wire ] match 7 Products.
UL3530 High Temperature Silicone Insulated Wire with Tinned Copper Conductor for 200C Applications
| Conductor Material: | Tinned Copper Wire |
|---|---|
| Diameter: | 1 AWG, 2 AWG, 4 AWG, 6 AWG, 8 AWG, 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 26AWG, 28AWG |
| Insulation Material: | Silicone |
Acid Resistance Silicone Insulated Wire UL3530 150C Or 200C Working Temperature
| Name: | Silicone Jacketed Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26-1AWG |
10AWG FT2 Black Silicone Rubber Wires Tinned Copper Conductor UL3530 For Home Appliance
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
UL3530 Silicone Wire 600V 200C Flexible High Temperature Wire for Oven and Heating
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone |
| Rated Voltage: | 600V |
600V 150C Silicone Rubber Insulated Wire Cables UL3530 18AWG For Heater Industrial Power
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
Multi Colored Super Flexible Insulated Wire With Nickel Plated Copper Conductor
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber |
UL Listed AWM UL3530 Silicone Rubber Insulated Wire High Temperature Resistance
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ OR 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
1

