All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ silicone electrical cable ] match 521 Products.
UL3173 Insulated XLPE Hook Up Wire Oil Resistance Electric Cable For Generator 20AWG
| MATERIAL: | XLPE+ TINNED COPPER |
|---|---|
| CONDUCTOR: | TINNED COPPER |
| STANDARD: | UL758 |
Fireproof 1.5 mm Silicone Rubber Insulated Wire Flame Resistance VDE(N)2GFAF
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
250C High Temperature Electrical Cable , 24 Awg Stranded Wire UL3252
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 250C |
| Insulation: | Silicone Rubber |
200C 30KV Soft Silicone Rubber Insulated Wire UL3239 Customized Color
| Rated Voltage: | 3KV, 6KV,10KV,20,KV,30KV |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
flexible multicore VDE H05SS-F Silicone Rubber Insulated Wire hook up wire
| Rated Voltage: | 450V/750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
305m/ Roll UL3253 Silicone Rubber Insulated Wire 1-11mil Heating
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |
Super Flexible Silicone Rubber Insulated Wire For Heater UL 3138 Abrasion Proof
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
250 Degree Silicone Rubber Insulated Wire Flexible Multi Core Type UL4367
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
High Temp Silicone Rubber Insulated Wire Flexible UL3241 Moisture Proof
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Nickel-plated Or Silver Plated Copper Wire |
awm 22 Gauge flexible UL3212 Heat Resistant Silicone Rubber Insulated electrical Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |

