All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ silicone electrical cable ] match 521 Products.
UL3122 Flexible Silicone Electrical Wire 300V Stranded Conductor Red Black White Color
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
Durable 18AWG High Temp Silicone Insulated Wire UL3134 For Electric Kettles
| Name: | High Temperature Silicone Wire Cable |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 18AWG, 16AWG, 14AWG, 12AWG |
Silicone Wire UL3135 600V 200C High Temperature Electric Cable with Tinned Copper for Intelligent Appliance
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 12 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 8 AWG, 24 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 6 AWG, 2 AWG, 4 AWG, 26AWG 28AWG 30AWG |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
UL3135 Silicone Stranded Wire 16AWG - 30AWG Electric Cable Used
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Fiberglass Braided Electrical Cable silicone insulation wire Heat Proof
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26-20AWG |
Soft High Temp Heat Proof Electrical Cable For Microwave Oven Flame Resistant
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | 1-1mil Heating Alloy Copper |
Fire Rated Silicone Insulated Test Lead Wire 26AWG-12AWG 0.3mm-2.5mm For Option
| Name: | Silicone Wire Cable |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-12AWG, 0.3-2.5mm |
Single Core Copper FEP House Electrical Cable And Wire 1.5mm 2.5mm 4mm 6mm 10mm
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL 2 - 14 AWG Silicone Electrical Wire Flexible High Temperature Silicone Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Copper Conductor Silicone Rubber Cable Oil Resistance 2.5mm
| Ozone Resistance: | Good |
|---|---|
| Temperature Rating: | 200°C |
| Oil Resistance: | Good |

