All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ silicone electrical cable ] match 521 Products.
200C Rated Temperature Ultra Soft EV Silicone Battery Cable with Tinned Copper Conductor
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter Options: | 1 AWG, 2 AWG, 4 AWG, 6 AWG, 8 AWG, 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG |
| Insulation Material: | Silicone |
2.5mm 4mm 6mm Silicone Flexible Electrical Wire 8AWG - 18AWG Tinned Copper Solid Stranded
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Flame Retardant Silicone Rubber Insulated Cable , Electric Heater Wire UL3222
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Silicon 200 Celsius 10Awg Flexible Insulated Wire 1.45mm
| Material: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Insulation: | Fiber Glass |
| Conductor: | Tinned-cooper |
600V 13AWG UL3071 Nickel Copper Braided Cable Stranded Fiberglass
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
High Strand Electrical Hookup Wire Silicone Rubber Cable 600V 150°C AWM3132
| Name: | Silicone Electrical Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3132 |
| Insulation: | Silicone Rubber |
Electrical Appliance Silicone Rubber Insulated Wire 600V 18awg UL3134 150C
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Green 1.5mm Silicone Rubber Insulated Wire For Electric Motor UL3512
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
High Temperature Electrical Wire Insulation Flexible AWM Cable UL 758 Standard
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Generator Copper Core XLPE Insulated Wire UL3173 Oil Resistance Electric Cable
| MATERIAL: | XLPE+ TINNED COPPER |
|---|---|
| CONDUCTOR: | TINNED COPPER |
| STANDARD: | UL758 |

