All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
200 Degrees High Temperature Flexible Tubing Silicone Coating Fiberglass Braided
| Temperature: | 180-250C |
|---|---|
| Voltage: | 1.2-2.5KV |
| Flame Test: | VW-1 And FT-1 |
2AWG 7/2.48 UL1726 Low Voltage Strand Tinned Copper PFA Insulated Wire white blue black
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | PFA |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
FDA Certificate High Temperature Flexible Tubing / High Temperature Wire Sleeve
| Temperature: | 180-250C |
|---|---|
| Voltage: | 300-6000V |
| Packaging Details: | 100m per roll |
1.2-2.5KV High Temperature Flexible Tubing And Sleeve Flame Retardant
| Temperature: | 180-250C |
|---|---|
| Voltage: | 1.2-2.5KV |
| Flame Test: | VW-1 And FT-1 |
UL1726 Insulated Wire 12AWG 300V 250 Degree 7AWG 37/0.60mm Strand Tinned Copper red white
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | PFA |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
PFA Insulated Wire UL1726 300V 8AWG tinned copper conductor wire red black green
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | PFA |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
PFA Insulated Wire UL1726 300V 250C tinned copper conductor wire red black green
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | PFA |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
UL1330 FEP Tefzel Insulated Wire 200C 600V Tinned Copper
| Temperature Rating: | 200℃ |
|---|---|
| Shape: | ROUND |
| AWG Sizes: | 12, 20, 22, 24, 8, 14, 16, 18, 6, 2, 4 |
UL 3239 16AWG 52*0.18 3KV 200C Tinned Copper Conductor Flexible Insulated Wireblack red white
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
VDE Certificated Heat Proof Electrical Cable With Nickel Pltaed Copper H05S-K 300/500V 180C
| Rated Voltage: | 300/500V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180C |
| Insulation: | Silicone Rubber |

