All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
VDE0250 Standard FEP Insulated Wire with 100m per Roll and Stranded Conductor for Harsh Environments in Electronics & Aerospace
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter Options: | 2X0.5, 2X0.75, 2X1.00, 2X1.25, 2X1.5, 2X2.00, 2X2.50, 3X0.50, 3X0.75, 3X1.00, 3X1.25, 3X1.50, 3X2.00, 3X2.50, 4X0.50, 4X0.75, 4X1.00, 4X1.50, 4X2.00, 4X2.50 |
| Insulation Material: | FEP |
600V 18awg Nickel Plating Copper Wire UL3122 For Heater Oven
| Model: | UL3122 |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Conductor: | Nickel Plated Copper |
Silicone Rubber FT-2 Flame TEST 0.5-4.0MM2 Electrical Flexible Insulated Wire
| COLOR: | All Colors Are Avaiable |
|---|---|
| Temperature: | -60-200C |
| Voltage: | 600V |
White Color Electric Cooker Wire , UL3075 10 Awg Stranded Copper Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
200C UL3122 Fiberglass Insulation Electrical Wire 2.66mm Dia For Heating Lead
| Insulation: | Fiber Glass And Silcicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Conductor Type: | Stranded |
VDE0281 Standard FEP Insulated Power Cable with 300V Rated Voltage and 180°C Temperature for Industrial and Home Appliances
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 2X0.5, 2X0.75, 2X1.00, 2X1.25, 2X1.5, 2X2.00, 2X2.50, 3X0.50, 3X0.75, 3X1.00, 3X1.25, 3X1.50, 3X2.00, 3X2.50, 4X0.50, 4X0.75, 4X1.00, 4X1.50, 4X2.00, 4X2.50 |
| Insulation Material: | FEP |
610m Solid PVC Insulated Copper Wire UL1007 Electric Hook Up Cable
| Conductor Material: | Copper Or Tinned Copper |
|---|---|
| Application: | Heating,motor,transformer Windings And So On,electric Tool,mechanical And Electrical Machine Etc |
| Rated Voltage: | 300V |
UL Listed PVC Insulated Copper Wire / Pvc Insulated Cable For Air Conditioner UL1007
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 80℃ |
| Insulation: | PVC |
PEFE TFE FEP Insulation Copper Conductor Wires 32AWG UL758
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Accept Customized |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL1330 600V Stranded Conductor FEP Insulated Wire 200C Motor
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Accept Customized |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |

