All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ coated flexible insulated wire ] match 84 Products.
UL1333 FEP Insulation Coated Wire Tinned Copper Conductor 26AWG
| Product Name: | UL1333 26AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
PFA Wires And Cables 6 - 16 AWG High Temperature Flexible Silicone Coated Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Double Insulation Copper FEP Insulated Wire High Temperature Cable 22 AWG
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |
0.75 mm Flexible Silicone Rubber Coated Flexible Wire For Led Light VDEH05S-K
| Rated Voltage: | 300V/500V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
High Temp Silicone Rubber Insulated Wire Flexible UL3241 Moisture Proof
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Nickel-plated Or Silver Plated Copper Wire |
250 Degree Silicone Rubber Insulated Wire Flexible Multi Core Type UL4367
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
Rubber Coated Insulated Electrical Wire , 20 AWG Stranded Hookup Wire Heat Resistant
| Name: | Silicone Electrical Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3137 |
| Insulation: | Silicone Rubber |
Red UL3223 Silicone Rubber Coated Wire , Flexible Rice Cooker Wire Weather Resistance
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
High Temperature PFA Insulated Wire 26 AWG UL1859 Reel Packing
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | PFA |
2-7pins high temp UL20262 FEP Insulated Wire for electro thermal products
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | FEP |

