All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ coated flexible insulated wire ] match 84 Products.
600V 250C AWM 14 AWG Wire , High Temperature Hook Up Wire UL10362
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | PFA |
Electrical Flexible 20AWG 300V UL1007 Tinned Copper PVC Insulated Copper Wire
| Model Number:: | UL1007 |
|---|---|
| Application:: | Internal Wireing For Appliance Etc. |
| Conductor Type:: | Stranded |
200.C UL Listed Silicone Sheathed Wire 0.08 Jacket In Black White Red Blue Brown Green
| Material: | Silicone |
|---|---|
| UL Listed: | Yes |
| Color: | Black, White, Red, Brown, Green, Blue |
Stranded Fiberglass Insulated Copper Wire With Black Jacket For Various Applications
| Jacket Color: | Black |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Jacket Material: | Fiberglass |
305m/ Roll Fiberglass Nickel Plated Copper Cable UL3219 Silicon Coated Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
UL3253 250C Nickel Plated Copper Cable 305m/ Roll Silicon Coated Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 250C |
Tinned PVC Insulated Copper Wire 12 AWG For Electronics Equipment
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
7x26 Stranding Fiberglass Coated Copper Wire For Electrical Applications
| Voltage Rating: | 600V |
|---|---|
| Conductor Jacket: | Yes |
| Conductor Material: | Copper |
Flame Retardant Silicone Covered Wire UL Listed in Black Copper Conductor RoHS Compliant
| Jacket Thickness: | 0.08 |
|---|---|
| UL Listed: | Yes |
| Conductor Type: | Tinned Copper |
2AWG 4AWG 6AWG 8AWG 10AWG 12AWG 14AWG 16AWG Flexible Fiber Glass Braid Tinned Copper Silicone Rubber Wire
| CSA Certified: | Yes |
|---|---|
| Conductor Strand: | Stranded |
| RoHS Compliant: | Yes |

