All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ coated flexible insulated wire ] match 84 Products.
High Temperature Silicone Rubber Wire 0.5mm UL Awm For Home Appliance
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
UL1592 FEP Silicone Insulated Wire High Temperature Coated Tinned Copper
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200 Degree |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
20 AWG Stranded Silicone Rubber Braided Wire Cable Copper Conductor Industry Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
PFA Wires And Cables 6 - 16 AWG High Temperature Flexible Silicone Coated Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
26AWG Pvc Insulated Cable UL1015 600V 105C Fire Resistant Cable
| Product Name: | PVC Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | PVC |
26AWG Pvc Insulated Cable UL1015 600V 105C Fire Resistant Cable
| Product Name: | PVC Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | PVC |
10KV High Temperature Heater Wire , Silicone Jacketed Wire UL3634 Chemical Resistance
| Rated Voltage: | 10000V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Conductor: | Nickel-plated Copper Wire |
Tinned VDE UL3223 Silicone Rubber Coated Wire Home Appliances
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
14 AWG Flexible Silicone Coated Wire UL3135 Motor Heat Resistance Cable
| MATERIAL: | SILICONE RUBBER WITH TINNED COPPER |
|---|---|
| CONDUCTOR: | TINNED COPPER |
| STANDARD: | UL758 |
Red UL3223 Silicone Rubber Coated Wire , Flexible Rice Cooker Wire Weather Resistance
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |

