All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 305m roll ul tinned copper wire ] match 768 Products.
Flexible Oil Resistant Wire Insulation , Thermal Insulated Wire 1.0mm 180C 750V VDEH05SS-K
| Rated Voltage: | 450V/750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
Green Heat Proof Wire Insulation , 1.5mm Flexible Lead Wire VDEH05SJ-K
| Rated Voltage: | 450V/750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
Household 2 Core Electrical Wire , FEP/PFA Industrial Electric Wire And Cable
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP Or PFA |
14awg high temperature UL1331 Insulated Wire for electric oven
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | FEP |
high temp 1.5mm VDE8207 Insulated Wire durable oil resistant FEP cable
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180℃ |
| Insulation: | FEP |
Double Insulation Copper FEP Insulated Wire High Temperature Cable 22 AWG
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |
Fiberglass UL3122 Silicone Rubber Insulation Wire 200C 300V
| Products: | Silicone Fiberglass Braided Wires |
|---|---|
| Color: | White Blue Black Red Yellow Green |
| Conductor: | Tinned Copper |
High Temperature Silicone Rubber Wire 0.5mm UL Awm For Home Appliance
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
Household CCC 305m Silicone Insulated Cable UL3122
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
26 AWG Heat Proof Silicone Rubber Insulated Wire Cable For Home Appliance UL3135
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |

