All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 300v flexible insulated wire ] match 271 Products.
3.0mm Fiberglass Insulated Copper Wire 180C For Coffee Maker Halogen Free
| Voltage: | 300V/500V |
|---|---|
| Temperature: | 180C |
| Insulation: | Fiberglass |
0.25mm Insulation FEP Wire Range -60℃~200℃ for Industrial Usage
| Flexibility: | ≥3D |
|---|---|
| Elongation: | ≥200% |
| Material: | FEP |
300V 305m/ Roll Silicone Rubber Wire UL3130 Nickel Plated Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
250C UL3253 Nickel Plated Copper Wire Silicone Rubber 300V 305m/ roll
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 250C |
Copper Conductor 0.25mm Insulation FEP Wire 300V Voltage Rating Tensile Strength
| Conductor: | Copper |
|---|---|
| Insulation Thickness: | 0.25mm |
| Elongation: | ≥200% |
Flexible 13 AWG Silicone Rubber Insulated Cable High Temperature 200°C For Home Appliance / Heater
| Color: | Red |
|---|---|
| Abrasion Resistance: | High |
| Ozone Resistance: | Good |
UL3122 Flexible Silicone Electrical Wire 300V Stranded Conductor Red Black White Color
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
UL3222 Lighting 305m/ Roll Silicone Flexible Cable 150C Nickel Plated Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
Flexible 305m/ Roll PFA Hook Up Wire UL1726 250C 300V Tinned Copper
| Product Name: | UL1726 Insulation High Temperature L Resistance Electric Hook-up Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
UL3222 Lighting 305m/ Roll Silicone Flexible Cable UL758 Nickel Plated Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |

