All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 300v flexible insulated wire ] match 271 Products.
Flame Retardant Silicone Rubber Insulated Cable , Electric Heater Wire UL3222
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Home Appliance Insulated XLPE Hook Up Wire 305M/ Roll Copper Conductor
| MATERIAL: | XLPE+ TINNED COPPER |
|---|---|
| CONDUCTOR: | TINNED COPPER |
| STANDARD: | UL758 |
300v 200c UL3071 Copper Electrical Wire 10awg Stranded Tinned Copper Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
Heating UAV XLPE Hook Up Wire UL3266 30AWG Flexible 610m/ Roll
| Product Name: | UL3266 |
|---|---|
| Insulation: | XLPE |
| Conductor: | Tinned Copper |
2.5mm Flexible Electric Copper Tinned Wire Silicone Rubber Insulated
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
UL3135 Silicone Rubber Heat Resistance Insulated Heating Wire Tinned Copper 22 AWG
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
UL Listed PVC Insulated Copper Wire / Pvc Insulated Cable For Air Conditioner UL1007
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 80℃ |
| Insulation: | PVC |
24AWG UL3122 Fiber Glass Braided Wire Silicone 300V
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
Tinned Copper UL1726 PFA Hook Up Wire Insulation 250C Flexible
| Product Name: | UL1726 Insulation High Temperature L Resistance Electric Hook-up Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
High Temperature Flexible Multicore Cable , PVC Jacket Cable FEP Insulation
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 105℃/180℃ |
| Insulation: | FEP |

