All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 300v flexible insulated wire ] match 271 Products.
18 AWG Silicone Rubber Insulated Wire High Voltage Electrical Cable
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
UL1592 FEP Silicone Insulated Wire High Temperature Coated Tinned Copper
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200 Degree |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
UL4330 Rubber Silicone Insulated Wire Multi Core Cable 18AWG
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
20 AWG Stranded Silicone Rubber Braided Wire Cable Copper Conductor Industry Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
UL3122 Silicone Rubber High Voltage Silicone Wire Industrial Power Braided Cable 600V
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
IATF Fiberglass Insulated Copper Wire 20AWG 600V UL3069 For Home Appliance
| Product Name: | UL3069 |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Conductor: | Tinned Copper |
China supplier ul3123 600v 150c silicone rubber tinned copper wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 16awg-30awg |
200C Temperature Rated FEP Insulated Electric Conductor UL VW-1 Flammability 300V Voltage Rating
| Flammability: | UL VW-1 |
|---|---|
| Flexibility: | ≥3D |
| Outer Diameter: | 2.5mm |
FEP Insulated Electric Wire Temperature Range -60℃~200℃ White 2.5mm Outer Diameter
| Conductor: | Copper |
|---|---|
| Capacitance: | ≤50pF/m |
| Product Name: | FEP Insulated Wire |
Copper Conductor FEP Insulated Cable Outer Diameter 2.5mm For Power Transmission
| Temperature Range: | -60℃~200℃ |
|---|---|
| Insulation Thickness: | 0.25mm |
| Material: | FEP |

