All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ thin insulated wire for home appliance ] match 884 Products.
250C 14 AWG Stranded Wire , Nickel Plated Copper Wire UL10486
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | PFA |
high temperature flexible 20-26 Awg UL3140 Silicone Rubber Insulated tinned copper electrical Wire
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Eco friendly 12 awg hookup wire , high temperature electrical cable UL3240
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
3.0mm Fiberglass Insulated Copper Wire 180C For Coffee Maker Halogen Free
| Voltage: | 300V/500V |
|---|---|
| Temperature: | 180C |
| Insulation: | Fiberglass |
Nickel Plated Insulated Copper Wire PFA Insulation VDE 8298 For Headlamp
| Item: | Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor: | Nickel-plated Copper Wire |
| OD: | 1.36-2.76mm |
Eco friendly 12 awg hookup wire , high temperature electrical cable UL3240
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Eco friendly 12 awg hookup wire , high temperature electrical cable UL3240
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
FT1 Red Color 125C 10AWG XLPE Insulation Cable VDE For Home
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Red |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
CCC XLPE Hook Up Wire UL758 FT1 Blue 12AWG For Home Motor
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Red |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
1000ft 14awg Copper Xlpe Wire 41/0.254 600v For Internal Wiring
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Yellow Green |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |

