All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
Electrical Appliance Silicone Insulated Wire Super Flexible With Stranded Conductor
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber |
AWM3135 High Temperature Electrical Ultra Flexible Silicone Insulated Wire Heat Proof
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
UL3135 600V Factory Supply Industrial Machine Electrical Heating Element Silicone Insulated Copper Wire Cable
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
UL758 Tinned Copper Silicone Insulated Heater Wire 600V with Varieties of Sizes for AWG
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
Single Core 2.5mm Tinned Copper Braided Wire Flame Retardant
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
Copper Conductor Silicone Rubber Cable Oil Resistance 2.5mm
| Ozone Resistance: | Good |
|---|---|
| Temperature Rating: | 200°C |
| Oil Resistance: | Good |
Copper Conductor Silicone Rubber Cable Oil Resistance 2.5mm
| Ozone Resistance: | Good |
|---|---|
| Temperature Rating: | 200°C |
| Oil Resistance: | Good |
Copper Conductor Silicone Rubber Cable Oil Resistance 2.5mm 1.5mm 1mm
| Ozone Resistance: | Good |
|---|---|
| Temperature Rating: | 200°C |
| Oil Resistance: | Good |
13 Awg 2.5mm Silicone Rubber Insulated Wire 100m Length For 300v/600v Applications
| Stranding: | 7x0.2mm |
|---|---|
| Oil Resistance: | Good |
| Size: | 2.5mm |
Flame Retardant Silicone Insulated Wire Oil Resistance 300V
| Voltage Rating: | 300V/600V |
|---|---|
| Size: | 2.5mm |
| Wire Type: | Insulated |

