All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ rubber high voltage silicone wire ] match 564 Products.
Durable 13 Awg Silicone Rubber Insulated Wire 100m Length
| Oil Resistance: | Good |
|---|---|
| Size: | 2.5mm |
| Conductor: | Copper |
Flexible 13 AWG Silicone Rubber Insulated Cable High Temperature 200°C For Home Appliance / Heater
| Color: | Red |
|---|---|
| Abrasion Resistance: | High |
| Ozone Resistance: | Good |
Durable 13 Awg Silicone Rubber Insulated Wire 100m Length Good Oil Resistance
| Oil Resistance: | Good |
|---|---|
| Size: | 2.5mm |
| Conductor: | Copper |
Electric Motors Lighting Silicone Rubber Insulated Wire UL758 Tinned Copper Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
150C UL 305m/ Roll Silicone Insulated Wire UL3239 6KV 10KV Tinned Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
Flexible Silicone Rubber Fiberglass Braided Wire 18AWG Stranded
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
VDEH05S-K CCC Silicone Rubber Insulation Wire 450 750V 180C For Electric
| Rated Voltage: | 450/750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180C |
| Applications: | Heater/motor&generator/UAV/robot/industrial Power Etc |
flexible multicore VDE H05SS-F Silicone Rubber Insulated Wire hook up wire
| Rated Voltage: | 450V/750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180℃ |
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
high temperature flexible 20-26 Awg UL3140 Silicone Rubber Insulated tinned copper electrical Wire
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
Multi AWG Flexible Insulated Wire 1 Core Conductors Silicone Rubber Copper Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |

